YURT İÇİ VE YURT DIŞI ALIŞVERİŞLERDE GARANTİ, İADE VE DEĞİŞİM KOŞULLARI

GARANTİ

Sitemizden aldığınızı orijinal Derifix ürünleri 1 yıl boyunca Derifix garanti ve güvencesi altındadır.

İADE

Derifix’ten sipariş ettiğiniz ürünleri, size veya gösterdiğiniz adresteki kişiye/kuruluşa teslim tarihinden itibaren, kullanılmamış olması şartıyla 14 gün içerisinde hiçbir neden belirtmeden iade edebilirsiniz.
İade işlemlerinizin başlatılabilmesi için +90 541 296 54 54 numaralı telefondan Derifix Müşteri Hizmetleri servisini aramanız ya da bilgi@derifix.com adresine e-posta ile bilgi vermeniz gerekmektedir.
İade talebinizle ilgili Derifix Müşteri Hizmetleri'ne bilgi verdikten sonra ürünü/ürünleri, faturanızın arkasındaki iade formunu doldurarak kullanılmamış ve ambalajı hasar görmemiş şekilde yurtiçi Aras Kargo ve yurt dışı Skynet Kargo ile ücretsiz olarak geri gönderebilirsiniz.

İade kapsamındaki koşullar aşağıdaki gibidir;

  • İade edeceğiniz ürünü orijinal faturası ile, kullanılmamış ve ambalajı hasar görmemiş şekilde Derifix’in size belirttiği iade adresine yollamanızı rica ederiz.
  • İade etmek istediğiniz ürünün faturası bir kurum adına düzenlenmişse kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde iade işlemi tamamlanamamaktadır.
  • Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş, kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış, kargo koli bandı ile bantlanmış ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir. Bu şekilde gelen ürünler teslim alındığı haliyle karşı taraf ödemeli olarak geri gönderilecektir.
  • Eğer varsa, ürünün bütün standart aksesuarları hasarsız ve tam olarak orijinal paketleri ile birlikte gönderilmelidir.
  • Ürün kullanılmış ve tadilat yapılmış ise iadeleri kabul edilmemektedir.
  • Ürünün hiçbir yerinde çizik, hasar, darbe ve sıvı teması olmamalıdır.

Ürününüz Derifix tarafından teslim alındıktan sonra yukarıda belirtilen iade koşullarına uygunluğu kontrol edilir. İade işleminin onaylanması durumunda, ürün bedeli ödeme şekliniz doğrultusunda, e-posta adresinize gönderilen onay bildiriminden itibaren 2 iş günü içerisinde tarafınıza geri ödenir. İadenizin, iade koşullarına uygun olmaması durumunda ise; ilgili ürün adresinize kargo ile ücretsiz olarak geri gönderilir.

Ürün bedelinin iade işlemi tamamlandığında tarafınıza e-posta yoluyla bilgilendirme yapılır. Ödeme şekli 'Havale/EFT' ise para iadesi bildirimde bulunduğunuz IBAN hesabınıza geri ödenir. Kredi kartı ile ödemelerde ürün bedeli ödeme yaptığınız kredi kartına iade edilir. Ödemenizi taksitli yaptıysanız geri ödemeniz de yine taksit tutarınız ile eş oranda yapılacaktır. İadenizin ekstrenize yansıma süresi bankanıza bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Gecikme yaşanması halinde bankanızdan detaylı bilgi alabilirsiniz. Ürün bedelinin iade işlemi tamamlandığında tarafınıza e-posta yoluyla bilgilendirme yapılır.

İade Adresi: Köprübaşı Mh. Aralık Cad. Ada Konaklar Sitesi C Blok Daire:1 Serdivan /SAKARYA

DEĞİŞİM

Derifix’ten sipariş ettiğiniz ürünleri, size veya gösterdiğiniz adresteki kişi/kuruluşa teslim tarihinden itibaren, kullanılmamış olması şartıyla 14 gün içerisinde değiştirebilirsiniz.

Değişim işlemlerinizin başlatılabilmesi için +90 541 296 54 54 numaralı telefondan Derifix Müşteri Hizmetleri servisini aramanız ya da bilgi@derifix.com adresine e-posta ile bilgi vermeniz gerekmektedir.

Değişim talebinizle ilgili Derifix Müşteri Hizmetleri'ne bilgi verdikten sonra ürünü/ürünleri, faturanızla birlikte kullanılmamış ve ambalajı hasar görmemiş şekilde Yurtiçi Aras Kargo/ Yurt Dışı Skynet Kargo ile ücretsiz olarak geri gönderebilirsiniz. Faturanın arkasına "Değişim Talebi" olduğunu yazılı olarak belirtip, değişim yapmak istediğiniz ürünün yerine hangi beden/renk istediğinizi yazmanızı rica ederiz.

Ürününüzün/ürünlerinizin değişim koşullarına uygunluğu kontrol edildikten sonra değişim işleminin durumu size en kısa sürede e-posta ile iletilir. İstediğiniz ürün stoklarımızda mevcut ise 1 iş günü içerisinde size kargo ile ücretsiz olarak gönderilecektir. Ürün stoklarda yok ise ödediğiniz ücret ödeme şeklinize göre hesabınıza geri ödenecektir.

Değişim sadece aynı model ürünlerde yapılmaktadır. Farklı bir ürün ile değişim yapılmamaktadır.

Değişim Adresi: Köprübaşı Mh. Aralık Cad. Ada Konaklar Sitesi C Blok Daire:1 Serdivan /SAKARYA

İade/Değişim Kargo Gönderimi

Yurt içi Aras Kargo/ Yurt Dışı Skynet ile gönderdiğiniz hiçbir iade/değişim için kargo ücreti ödemezsiniz. Yurt içi Aras Kargo/ Yurt Dışı Skynet firması haricinde bir kargo firması ile iade/değişim gönderimi yapılması durumunda kargo ücreti tarafımızca karşılanmamaktadır. Siparişiniz teslim edildiğinde, kargo yetkilisi eşliğinde paketinizi açıp kontrol edebilirsiniz. Ezilmiş, yırtılmış, açılmış, ıslanmış vb. olan paketlerde beklenmedik bir durum ya da sorunlu ürünle karşılaşırsanız paketi teslim almayınız, kargo yetkilisine tutanak tutturarak paketin kargo şirketi tarafından tarafımıza iade edilmesini sağlayınız.

Değişim Adresi: Köprübaşı Mh. Aralık Cad. Ada Konaklar Sitesi C Blok Daire:1 Serdivan /SAKARYA

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır