Doğallığa Estetik Bir Çağrı

Derifix bir başkaldırı. Bilgi, sanat ve emekle ortaya konan bir isyan kültürü, mücadele biçimi ve ne olursa olsun vazgeçmeme disiplini. Fabrikasyon yaşamak zorunda bırakılmaya son verme hareketi. Ruhsuz makinelerin hazır kalıp, sunî ve seri üretimlerine ‘Hayır!’ diyebilme cesareti. İnsan gibi özel, insan gibi biricik bir varlığa toptancı gözle bakmama zenginliği. Eşyayı; kimyasını bozmadan, tüm zerâfetiyle insana, hayata ve zamana katma marifeti. Derifix doğallığı, özgürlüğü ve özgünlüğü kendine misyon olarak seçmiş, taze bir varoluş hikâyesinin ismi. Evet, şu an kadar yeniyiz ve hiç şüpheniz olmasın her an yeni kalmayı da başaracağız. 
Çünkü; insan kadar köklü, onun kurduğu medeniyetler kadar kadim bilgi, birikim ve tecrübenin izini sürüyoruz. 

Logomuz da ürünlerimiz gibi kadim medeniyetlerin birikimlerini taşıyor günümüze. Derifix logosu, Asur ve devamı olan Babil uygarlığının eserlerinde çok sık rastlanan Kartal Başlı Kanatlı Aslan figürünün modernize edilmesiyle oluşturuldu. Deri işlemeciliğinin insanlık tarihi kadar eski olduğunu vurgulamak ve bu kadim kültürü modern bir marka çatısı altında yapabildiğimizi resmetmek için böyle bir yüzle çıktık yolculuğumuza.
Hazır kalıp kabalıkların üzerini örttüğü algılarımızı, anlayışlarımızı yeniden diriltmek ve hayatı estetik kullanımlarla güzelleştirmek istediğimizi anlatmaya çalıştık.

Sadece üretmiyor aynı zamanda kurslar açarak deri sanatlarında eğitimler veriyor ve bireylerin estetik anlayışlarını geliştiriyoruz. Dokunduğumuz her insanda, tasarladığımız her nesnede; medeniyetlere, kültürlere, sanatlara ve doğaya ait ve bizi her defasında yeniden hayran bırakacak bir iz bırakmak istiyoruz. Cüretkâr bir yeni yetme vefasızlığına kurban gidecek bir heves değil bizimki. Hayatın estetik yönüne  dair kaygılarımızı hissedenlerle birlikte alev alev büyüttüğümüz ve zaman geçtikçe efsaneleşen ışıltılı bir sevdaya tutulduk ve öyle de kalmak istiyoruz. Derifix, uzun zamandır yokluğunu hissettiğimiz ve arzuladığımız birçok şeyi geri getirecek, hatırlatacak hepimize. En başta da doğallığı, elin hünerlerini ve emeklerin değerini. Suni deri kullanılarak makinelerin üretip diktiği ürünlere yapıştırılan ‘el yapımı’, ‘deri ’ gibi ezber ve klişe maskelerin tek tek düştüğüne tanık olacağız belki de. Kim bilir? 

Doğal deriye tutkuyla şekil veren usta ellerin maharetli dokunuşlarını Derifix ürünlerinde hissedebilirsiniz. Derifix rahatlıkla ‘bir tek bende var!’ diyebilmenin, kendinizi biricik görebilmenin ayrıcalığını sunuyor sizlere. Taşıdığınız her aksesuarı bir parçanız ve sizi başkalarından ayıran kimliğiniz haline getiriyor. Omzunuzda, sırtınızda, elinizde ya da cebinizde taşımanın gururunu hayat boyu yaşayacağınız, orijinal, garantili ve yeni aksesuarlarla tanışmak için Derifix’i sosyal medya mecralarından mutlaka takip edin.

Ürünlerimize derifix.comderifixleather.comderifix.com.auderifix.co.uk adreslerinden ve Amazon, Etsy, eBay, ÇiçekSepeti, GittiGidiyor, Hepsiburada, N11 ve Trendyol alışveriş sitelerindeki Derifix mağazalarından ulaşabilirsiniz. 

Derifix 

'Doğal Deri, Usta Eli'  

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır